Program Photomatix je asi nejlepším a proto i nejpoužívanějším programem pro tvorbu HDR. Sice není v češtině, ale je jednoduchý a i jazykový neznalec to zvládne.
Vyfotíme 3 fotky (podexponovanou, normální a přeexponovanou). V počítači spustíme program Photomatix a klikneme na tlačítko „Generate HDR image“. Na to pomocí tlačítka „Browse“ vybereme z počítače 3 fotografie nebo více fotografií a potvrdíme „OK“.
V další obrazovce můžeme vy brat srovnání snímků na sebe – Align source images. Dále redukci rozmazání – Attempt to reduce ghosting artifacts (rozhýbané postavy a objekty – moving ojects/poeple, rozmazané pozadí – background movements). Z poslední části vybereme doporučenou první možnost a opět potvrdíme.
Neděsme se prvního vygenerovaného výsledku. Ten je potřeba ještě upravit, proto vyberme možnost „Tone maping“.
Tady už máme poměrně dost možností pohrát si s nastavením jednotlivých táhel. Nemá asi smysl se rozepisovat, jen nezapomňme na další možnosti nastavení v jednotlivých záložkách – Tone, Color, Micro a S/H. Jakmile budeme spokojeni s nastavením, pokračujme dál skrz tlačítko „Proceed“.
TIP při dalších projektech nám zůstane nastavení od minula, proto pokud chceme začít od základního nastavení vybereme z rolovací nabídky (Presets) možnost „Default“.
Konečný výsledek nezaponeme uložit.
Výsledná fotografie může vypadat asi takhle :-)